Personallista

Vid direktkontakt via e-post används principen fornamn.efternamn(a)sahd.ax (å och ä ersätts av a och ö av o)

Kristian Granberg, rektor
Sofie Eriksson, skolkurator
Alexandra Sundholm, skolkurator
Mimosa Reinlund, skolpsykolog (föräldraledig)
Maria Rajamäki, skolsekreterare (må-to)
Maria Melander, skolsekreterare (fr)

Lärare

Marcus Eriksson, elevhandledare
Axel Lindholm, histora, samhällskunskap, religion
Mikael Sviberg, historia, samhällskunskap, religion
Mikael Virta, historia, samhällskunskap, religion
Pernilla Brunström, matematik, fysik, kemi
Johan Ekstrand, matematik, fysik, kemi
Diana Martens, matematik, fysik, kemi
Monica Mansén, matematik, fysik, kemi
Therese Sviberg, matematik, fysik, kemi
Ringa Mari Sundberg, datoransvarig
Ann-Elin Hobberstad, hälsokunskap, idrott
Madelene Fyrqvist, hälsokunskap, pulsträning
Linn Sundblom, hälsokunskap, pulsträning, biologi
Pia Luotomäki, finska, svenska
Salla-Mari Ketokoski, timlärare i finska

Denice Karlsson, timlärare i svenska och engelska
Kenneth Lundsten, svenska, engelska
Anna Mörn, engelska, spanska (tj.ledig)
Karin Nordberg, franska
Marie Norrgrann, svenska, engelska, prorektor
Kristina Sjöström, engelska, svenska
Lina Sjöholm, svenska
Monica Lind, svenska som andraspråk, spanska
Susanna Roberts, tyska

Linda Söderström, engelska, tyska
Annika Holmström, biologi, geografi
Ulrika Sandell-Boman, biologi, geografi
Pernilla Hjärne, idrott
Sune Svensson, idrott
Sara Tobiasson bildkonst
Kristoffer Gottberg, slöjd
Leif Höglund, slöjd
Anna-Greta Pettersson, textilslöjd, finska, tyska
Merja Karlsson, textilslöjd
Monica Malmberg, hemkunskap
Randolph Reymers, musik
Lena Lindblom, timlärare, elevassistent

Mimmi Nyholm, samordnad specialundervisning
Annika Jansén, speciallärare
Nuran Karlsson, speciallärare
Gudrun Jansson, speciallärare
Frida Bertelin, speciallärare (tj.ledig)
Jesper Bamberg, svenska som andraspråk, engelska
Josefin Johansson, speciallärare
Christian Haapamäki, specialklasslärare

Förbundskansli

Mathias Eriksson, skoldirektör
Monica Koskinen, ekonomichef
Ulrika Ulvestaf, personalsekreterare
Angelica Husell, kanslist (deltid)

Övrig personal

Gunilla Fagerlund-Urvas, skolhälsovårdare
Stefan Sjöberg, IT-assistent

Christian Häger, fastighetsskötare
Inger Flöjt, ansvarig matutdelare
Caroline Wiktorsson, matutdelare (tj.ledig)
Fredrik Hjerpe, dietkock
Agneta Lindholm, matutdelare
Samruam Kramkrathok, lokalvårdare
Gunilla Danielsson, lokalvårdare
Songsiri Lindqvist, lokalvårdare
Susanne Gerkman, lokalvårdare
Marjut Kauhanen, lokalvårdare
Oana-Elena Misinciuc, lokalvårdare
Tonahongsa Patchareeporn, lokalvårdare
Andrei Misinsiuc, lokalvårdare
Camilla Lampén, skolcoach
Jessica Andersson, elevassistent
Robert Koskinen, elevassistent
Niklas Manselin, elevassistent
Emilia Melander, elevassistent
Maria Melander, elevassistent

Mette Ekblom, elevassistent
Annika Lönnqvist, elevassistent
Susanna Roberts, elevassistent
Kjell Rosén, elevassistent